Αποκριάτικη γιορτή & λειτουργία σχολείου

Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 24-2-2023 και ώρα 11:00 π.μ. οι μαθητές του σχολείου θα παρακολουθήσουν και θα μετέχουν στην Αποκριάτικη γιορτή, με πρόγραμμα εθίμων και χορών που έχει οργανωθεί από την καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Φιλίππου Αγγελική με τη συνδρομή εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

Τα παιδιά μπορούν να έρθουν ντυμένα με τις αποκριάτικες στολές τους (ας προτιμήσουμε στολές που δεν προάγουν τη βία) και τα μαθήματα για τις 3 πρώτες ώρες θα γίνουν κανονικά. Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί στις 12:30 π.μ. περίπου και όσοι γονείς επιθυμούν μπορούν να το παρακολουθήσουν από τις κερκίδες.

Στη συνέχεια ο Σύλλογος Γονέων θα προσφέρει σουβλάκια στα παιδιά ευγενική χορηγία γονέα του σχολείου μας.
Το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.
ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΥΤΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΟΠΟΛΕΜΟ, ΑΙΧΜΗΡΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΠΡΕΪ.

depositphotos 64489373 stock photo group of mardi gras mask

ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ KAI KAΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ