Φυτεύουμε στην αυλή του σχολείου μας

Σήμερα, με μεγάλη μας χαρά υποδεχτήκαμε τον αντιδήμαρχο κ. Δ. Μπαξεβάνη και μέλη της υπηρεσίας πρασίνου του δήμου Παλλήνης και πραγματοποιήσαμε δενδροφύτευση στην αυλή του σχολείου μας!Η δράση μας έγινε στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος etwinning “Let’s Act” που εκπονεί το σχολείο μας τη φετινή χρονιά με συνεργαζόμενα σχολεία από την Κύπρο, την Ιταλία, την Πολωνία και την Κροατία.

Ο στόχος μας είναι “να δράσουμε”, αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες και αλλάζοντας περιβαλλοντικές συνήθειες που θα επιτρέψουν να δημιουργήσουμε και να ζήσουμε σε ένα υγιές, καθαρό και όμορφο περιβάλλον!Πρωταγωνιστές ήταν οι μαθητές της Ε’ τάξης (Ε1 και Ε2) του 3ου Δ.Σ. Παλλήνης , οι οποίοι με μεγάλο ενθουσιασμό συμμετείχαν στο φύτεμα, ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες των ειδικών και το αποτέλεσμα ήταν άψογο!